UDRUŽENJE GRAĐANA "TUZAMK" TUZLA

karting šampionat bih – karting trka živinice 2017

1_resizeKrajem septembra na stazi Karting kluba  Živinice u organizaciji Auto 4×4 cluba iz Sarajeva i SAMS-a BiH uz nesebičnu pomoć TUZAMK Tuzla vožena treća ujedno i završna karting trka Šampionata BiH i Bingo karting kupa. Trka se bodovala i za Šampionat Bosne i Hercegovine i za Karting kup Bingo 2017. Zahvaljujući svim učesnicima i organizatorima ova karting trka je proglašena kao najuspješnija u 2017. godini. Vrijeme koje je bilo naklonjeno vozačima kao i mnogobrojnoj publici, staza dužine 600 m i suh asfalt  dali su dodatni adrenalin mladim vozačima da pokažu svoje vozačke sposobnosti. Nakon verifikacije takmičara pristupilo se mjerenju vremena za startne pozicije tako da se uspjelo start trke održati po satnici takmičenja. Prvu trku su vozili  vozači  klasi 1A, a pobjednik je  Melina Tučić, drugo mjesto osvojio Alem Đulović dok je na trećem mjestu bio Vedad Bekić. Druga trka  klasa 1B završena je sljedećim redosljedom, prvo mjesto osvojio je Dino Mujanović , drugi kroz cilj je prošao Adin Ferizović koji je iza sebe imao veoma blizu trećeplasiranog Abaza Đulovića.
Klasa 2A je rezervisana za malo starije vozače  u ovoj klasi je kao pobjednik kroz cilj je prvi prošao Muhamed Bureković, drugo mjesto osvojio je Amir Ajdaslić, a treći je bio Sandro Tešanović te četvrti Enis Soljankić. Klasa 3 ICA Junior je ujedno i najjača klasa u današnjem takmičenju pobjednik sa osvojenim prvim mjestom je Enis Soljankić, drugoplasirani je Sandro Tešanović na trećem mjestu je Muhamed Bureković, a kao četvrti je završio Amir Ajdaslić. Izvan oficijelnog takmičenja van konkurencije revijalno su vozili Bakir Hamzić, Mirza Osmančević i Amer Zonić, a za njihov trud organizator trke ih je nagradio sa medaljama za Ferplej vozače i diplomama za učešće na trci. Medalju za najbrži krug trke zaslužno je dodijeljena Enisu Soljankiću. Zahvalnice za pomoć u organizaciji karting trke dodijeljene su  BINGU, NIPEXU, KK ŽIVINICE kao i najzaslužnijim pojedincima Enveru Nišiću i Zijadu Loniću.